Úrazové pojištění – Detaily

 

Úrazové pojištění je nejčastěji prvním soukromým pojištěním a nejčastěji pojišťovaným rizikům. Není oblíbený jenom z důvodu nízké ceny na českém trhu, ale má široké uplatnění a jednoduché sjednání.

U některých nemusí pojištěný vyplňovat zdravotní dotazník, mohou si je sjednat i osoby, které jsou v zaměstnání neschopné nebo nezaměstnání. Úrazové pojištění produkt by mělo finančně dostupné pro všechny. Aby pojišťovna posuzovala, že jde o úraz, musí být splněna daná podmínka zákonem a úraz je způsoben vyšší mocí.

Pokud se setkáváme v situaci, kdy lékař tělesné poškození klasifikuje jako úraz, pojišťovna řeší škodní událost jako onemocnění. Smrt po autonehodě nebo náhlé selhání srdce většina pojišťoven považuje za úmrtí úrazem.

Pokud pojištěný zemře na následek úrazu a během toho trvá jeho pojištění do stanoveného počtu let ode dne úrazu (nejčastěji od roku do tří let), pojišťovna vyplní sjednané plnění.

Jestliže pojišťovna nabízí pojištění plné invalidity pouze následkem úrazu a pojištění obecné invalidity, uvidíme rozdíl v sazbách pojistného. U pojištění obecné invalidity jsou 12-25 krát vyšší než v případě pojištění invalidity následkem úrazu. Nelze vyčíslit hodnotu jednotlivých částí lidského těla, proto se do smlouvy úrazového pojištění uvádí obnos – pojistná částka se vyplácí v případě úmrtí. Podle vážnosti zranění, pojišťovna nahrazuje určité procento či násobek částky, při úrazu, které zanechává trvalé následky.

Jestliže zaměstnanec následkem pracovního úrazu nebo nemoci v povolání zemřel, vyplácí se náhrada přiměřených nákladů spojených s pohřbem. Nejde-li o pracovní úraz a je zaviněno jinou osobou, vznikne v souladu s občanským zákoníkem nárok na finanční odškodnění.

Příklad: spolujezdec v autě, který utrpí úraz při dopravní nehodě během pracovní doby, může být odškodněn z titulu pracovního úrazu v rámci zákonného pojištění odpovědnosti majitele, ze soukromého úrazového pojištění a povinného ručení řidiče, případně z pojištění sedadel.

Kromě produktových balíčků existují moderní formy úrazového pojištění, kdy si může zvolit individuální rozsah pojistné ochrany a to bez jakéhokoliv omezení. Mezi moderní produkty patří rodinná úrazová pojištění, která lze v jedné smlouvě pojistit celou rodinu se slevou na pojistném za počet pojišťovaných osob. Úrazové pojištění je nabízeno samostatně, jako součást produktového balíčku nebo formou při pojištění k životnímu pojištění. Může být součástí cestovního pojištění, pojištění motorových vozidel a další…

Lze u některých pojišťoven uzavřít úrazové pojištění za jednorázové návratné pojistné. Jde o úrazové pojištění se spořící složkou. Je vhodné ověřovat v pojistných podmínkách daného produktu!

Slova: ,

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 

Powered by Wordpress. Design: Supermodne.